Vem säger att studentlivet inte kan innehålla lyx och hög kvalité? Finns det något bättre än en trevlig sittning med ett härligt sällskap utan att priserna innebär att man tvingas sätta stereon i pant? På salongen får studenter möjligheten att avnjuta en fyrarätters avsmakningsmeny med exklusivare mat och dryckesalternativ på Snerikes. Vid varje tillfälle bjuds det på en middag som är utformad kring ett särskilt tema. Passa på att fira en tenta, födelsedag eller bara prägla tillvaron med något utöver det vanliga!
DATUM
3 februari
17 februari
3 mars
17 mars
31 mars
14 april
PRIS
VAD INGÅR?
BOKNING
Vi tar emot sällskap på 4 personer eller fler (max 16). Bokning sker via ett formulär som publiceras på nationens Facebook inför varje tillfälle. Har du allergier eller specialkost? Hör av dig, det mesta går att lösa!
Varmt välkomna med ditt sällskap i salongen!
OBS! Fysiskt ID och nationskort krävs.
Information om bokning finns på nationens Facebook en tid inför varje tillfälle. Vid eventuella frågor kontaktas salongen@snerikes.se.
INFORMATION TILL DIG SOM BOKAT
Vi är så glada att du valt att boka bord hos oss på salongen och ser fram emot att träffa dig och ditt sällskap!
Tid för salongen är 17dk till 21dk.
Klädkoden är udda kavaj (mer information om klädkoder hittar du under fliken ’gasque & bal’.
Nyhet!
Salongen+
Vill man fira en födelsedag, en tenta eller umgås med sina vänner kan man nu boka en lyxig kväll tillsammas. Då kan sällskap upp till 50 personer (minst 30 personer) boka hela salongen+ för en privat sittning. Samma upplägg gäller som för vanliga salongen och alla får lista till klubb 7 efteråt. Bokning sker via salongen@snerikes.se och kan bokas nedanstående datum:
10 februari
24 februari
10 mars
24 mars
7 april






